Oļegs Zernovs

Photo by Olga Kolotova“Profesionālam fotogrāfam ir jātiecas pēc tehniski ideāla fotoattēla, taču tam nav jākļūst par pašmērķi. Radošu ieceri nedrīkst pakļaut tehniskām prasībām.” /O. Zernovs/

Oļegs Zernovs (1962. g.) sāka nopietni interesēties par fotomākslu jau bērnībā. Profesionālo darbību uzsāka 1986. gadā. Līdz 1990. gadam strādāja avīzē “SM”. Pēc tam dažus gadus nodarbojās ar poligrāfiju, grafisko un reklāmas dizainu. 2001. gadā atgriezās pie profesionālās fotogrāfijas. Viens no viņa pēdējiem darbiem ir Dailes teātra aktieru portretu galerija. 2002. gadā kopā ar kolēģi Andri Eglīti izveidoja “Target Studio”. Šī projekta ietvaros sadarbojas ar lielākajām Latvijas reklāmas aģentūrām, veido fotogrāfijas žurnālu vākiem un ilustrācijām (L'OFFICIEL, FORBES, FHM, SANTA, LILIT, COSMOPOLITAN, KLUBS u.c.)


Darbi


Studentu atsauksmes


Manuprāt, Oļegs Zernovs ir viens no interesantākajiem fotogrāfiem Latvijā. Lai gan lielākā daļa viņa bilžu ir komerciālas, tās ir radošuma pilnas. Rezultāti vienmēr ir interesanti un dažādi. Pats Oļegs ir ļoti atsaucīgs.
 /Vadims Siščikovs/