Fotoportreta teorija un prakse

Pasniedzējs:Valters Preimanis 
Ilgums: 5 nodarbības (10 stundas)
Cena:
221 EUR
Grafiks: Notiek pieteikšanās

Grupā ne vairāk kā 6 cilvēki

Katrs, kas fotografē, noteikti ir pievērsies tādam žanram kā portrets. Pirmajā mirklī šķiet, - tas ir viens no vienkāršākajiem fotografēšanas žanriem – mums apkārt ir tik daudz iespēju veidot portretus! Tomēr, kā jau katrā lietā, arī laba portreta iegūšanai,  nepieciešams zināt kādu noslēpumu. Kas jāzina un  jāņem vērā, veidojot cilvēka portretu, lai tas būtu gan tehniski pareizi veidots,gan parādītu cilvēka noskaņojumu? Šajā praktiskajā kursā Jums būs iespēja  noslēpumu atklāt!

Kurss paredzēts klausītājiem ar priekšzināšanām fotogrāfijā. Ietverti jautājumi par klasiskā portreta veidošanu dabīgajā un mākslīgajā apgaismojumā, pamata apgaismošanas shēmām un praktisku darbu studijā.
 Aicinām ņemt līdzi savas neprofesionālas modeles vai modeļus.


1. nodarbība

Modeles sagatavošana foto sesijai – īsais ieskats foto make-up un tēla veidošanā.

Ko darīt, ja Jūsu modeļiem (īpaši ja viņi nav profesionāļi) nav sakārtoti mati, ir problēmas ar ādu un neizteiksmīga seja? Vai sanāks labas bildes, ja modelei ir nepiemērots apģērbs, uzkrītoši aksesuāri un spīdums uz lūpām? Ne visu var labot ar Photoshop palīdzību. Laika un naudas trūkuma apstākļos ne vienmēr var savākt speciālistu komandu – uzaicinot vizāžistu, stilistu un frizieri. Lai Jūsu darbs ir vieglāks un patīkamāks, bet modeļi – apmierināti un priecīgi, Jums ir jāmāk patstāvīgi sagatavot modeli foto sesijai. Mainīsies arī Jūsu skats uz modeļiem – Jūs iemācīsieties pamanīt raksturīgas īpatnības un zināsiet, kā ar tām strādāt.


2. nodarbība

Iepazīšanās ar grupas dalībniekiem. Ieskats līdz paņemtajos darbos. Laba portreta pamats – gaisma. Un kas var būt labāks par dabīgo gaismu! Un piedevām – par velti. Iepazīsimies un pavērosim apgaismošanas parametrus, kas ietekmē objekta izskatu - raksturs, virziens, kontrastainums, vienmērīgums, krāsa un intensitāte.

Kas jāzina, lai iegūtu labu portretu dabīgā gaismā? Portretu veidi. Sejas analīze. Meklējam atbildes uz šiem jautājumiem. Minimālais nepieciešamais papildus aprīkojums un tā pielietojums.
Liekam lietā iegūtās zināšanas. Paši sagatavojam savu modeli un veidojam portretu dabīgajā gaismā. Praktiska darbošanās ar modeli, kameru, statīvu un papildus aprīkojumu.

3.nodarbība (darbs studijā)

Skatāmies, kas ir sanācis no foto sesijas. Ko varēja darīt savādāk? Jautājumi, atbildes.
Portrets mākslīgajā apgaismojumā. Iepazīsimies ar studijas aprīkojumu. Foni, studijas gaismas, atstarotāji, izkliedētāji un citas vajadzīgas lietas. Studijas pamata gaismas un to uzstādījumi. Fotoaparāta uzstādījumi darbam fotostudijā. Iemācīsimies noteikt ekspozīciju studijā un kā to regulēt.
Iepazīsimies ar klasiskiem studijas gaismu uzstādījumiem. Fiksējam katru gaismas shēmu.

4. nodarbība (darbs studijā)

Praktisks darbs, lai labāk saprastu studijas gaismas. Aicinām studijā modeli un sākam praktiski darboties. Realizējam dzīvē sevis izvēlētās apgaismošanas shēmas.

5. nodarbība 
Skatāmies, domājam, analizējam, labojam kļūdas. Atbrīvojamies no standarta tabulām. Veicam elementāro pēcapstrādi ar Photoshop palīdzību.
Ieteikumi nākotnei. Jautājumi, atbildes.  Savu darbu prezentācija un apliecības saņemšana.

 

Pieteikties