Panorāmas foto

Panorāmas foto un HDR tehnika


Pasniedzējs: Māris Kundziņš
Ilgums: 4,5 stundas
Cena: 49 EUR

Grafiks:

Ja parastajā fotokadrā neizdodas ietvert visu sižeta plašumu, piemēram, ainavu, vai interjeru, nākas fotografēt panorāmas formātā. Šim nolūkam jālieto īpaši uzņemšanas paņēmieni, un attēla montāžai nepieciešamas speciālas datorprogrammas. Labi izgatavota panorāma sniedz skatītājam pilnīgi citu iespaidu, salīdzinot ar ierasto kadra proporciju. Upes, kalni, ezeri, lauki un daudzi citi sižeti prasa plašumu. Fotogrāfi, kuri kaut reizi ir pamēģinājuši roku šai fotogrāfijas veidā, parasti to iemīl un pielieto regulāri.

Seminārs paredzēts iepazīstināšanai ar panorāmas fotogrāfijas tehnoloģiju, uzņemšanas un datorapstrādes „noslēpumiem”. Nodarbības notiek divas reizes. Pirmajā nodarbībā paredzēta lekcija auditorijā par teorētiskajiem jautājumiem, lai klausītāji varētu sagatavoties otrajai nodarbībai, kas ir uzņemšanas prakse. Uzņemšanai dodamies plenērā tepat Rīgā, lai iegūtu attēlus tālākai patstāvīgai
pēcapstrādei.

Tā kā daudzos sižetos kontrasta pakāpe var izrādīties pārāk liela, lai labi izstrādātos detaļas gan gaismās, gan arī ēnās, iespējams pielietot īpašu tehniku. Tā pazīstama ar saīsinātu nosaukumu – HDR (High Dynamic Range). Fotografējot panorāmas, dažkārt nav iespējams iztikt bez šīs tehnikas pielietošanas. Tādēļ semināra programmā iekļauts arī HDR tehnikas apskats.

Seminārs paredzēts klausītājiem, kuri ir pazīstami ar attēlu datorapstrādi, lietojot programmu Adobe Photoshop.

Pieteikties