Erotiskā fotogrāfija (no 18. gadu vecuma)

ILGUMS:
14:00 stundas
ID:
5395
AUTORS:
Gunārs Binde

PASNIEDZĒJS:

Gunārs Binde
Fotogrāfs/Lektors
V. Preimanis
Fotogrāfs/Lektors

Adrese

Barona iela 36, Rīga   Kartē

Ilgums: 7 nodarbības/ 14 stundas
Cena: 320 EUR / maksājot pa mēnešiem: 160 EUR (2 maksājumi)
Grafiks: Notiek pieteikšanās

Vērojot pilnīgo, brīnišķo cilvēka seju un ķermeni,
nevilšus nākas domāt par slēpto, bet skaidri jūtamo
tā formu matemātisko smalkumu, viņa liekto virsmas līniju
matemātisko pareizību un pilnību.
N.I.Krjukovskis

Erotikas tēma fotogrāfijā, protams, nav nekas jauns. Ja dažādos mākslas veidos cilvēka kaila ķermeņa skaistums tika attēlots jau antīkajā pasaulē, tad fotogrāfijā drīz vien pēc procesa izgudrošanas radās arī pirmie mēģinājumi atdarināt gleznās tradicionāli aprobētos žanrus un izteiksmes veidus. Kopš tā laika daudzas pārmaiņas notikušas ne tikai fotogrāfijas tehnoloģijā, bet arī sabiedrības attieksmē pret pašu erotikas žanru. Fotogrāfijas dokumentālais tiešums rada bīstamas attiecības starp žanru un sabiedrībā pieņemtajām ētikas un morāles normām. Taču vaina jau nav žanrā, bet gan veidā kā to pasniegt. Ja tradicionālās akta fotogrāfijas cenšas visumā kautrīgi attēlot modeli, tad erotikas žanrā sastopami dažkārt tik provocējoši attēli, ka izstāžu zāle nav piemērotākā vieta to demonstrēšanai. Erotika saistās ar seksualitāti, un tas arī ir galvenais elements, kas žanru viegli var pārvērst pornogrāfijā. Atliek atrast robežu.

Mūsu fotokursu uzdevums ir censties panākt kompetentu prasmi fotografēt dabas doto vērtību – ķermeņa skaistumu un seksuālo pievilcību. Tas nozīmē prasmi strādāt ar modeli, gaismām, kompozīcijas līnijām. Bez tīri tehniskām problēmām nākas apgūt arī žanram specifiskos psiholoģijas jautājumus.

Kursu apjoms ir 7 nodarbības. No tām pirmā ir teorētiska sagatavošanās darbam. Seko 2 praktiskās foto sesijas ar modelēm profesionālā studijā, tad nodarbība veltīta darbu analīzei, atkal 2 praktiskās nodarbības un noslēdzošā nodarbība veltīta iegūto attēlu analīzei. Kursu cenā ietilpst modeļu honorārs.

UZMANĪBU!
Kursus drīkst apmeklēt personas, vecākas par 18 gadiem.
Kursu dalībniekiem jāpārvalda fotouzņemšanas tehnoloģija.
Kursus nav ieteicams apmeklēt personām ar paaugstinātu aizspriedumainību.