Valters Poļakovs

Valters Poļakovs


Profesionāls fotogrāfs, fotomākslinieks ar vairāk nekā 20 gadu darba pieredzi foto studijas un visdažādāko izbraukuma pasūtījumu darbā.
Par savu darbu, fotomākslu un lielajām personālizstādēm saka:
“Nepiekrītu tiem, kas uzskata, ka fotogrāfija kā māksla ir sastingusi, kas ietver sevī apstādinātus mirkļus, nedzīvus tēlus. Manuprāt, laba fotogrāfija “runā” ar skatītāju, tā stāsta par cilvēku likteņiem, viņu jūtām un pārdzīvojumiem. Man vislabāk patīk strādāt salonā ar modeļiem, atraisīt viņus, parādīt viņu savstarpējo saskarsmi, veidot dzīvus portretus. Labi izdevās sadarboties ar topošajām māmiņām, veidojot izstādi ”Cerību laiks“. Protams, ka ar skatītāju runā arī foto ainavas, bet, ja tā padomā -arī cilvēks ir daļa no dabas, tāpēc nesaskatu šeit pretrunas. Veidojot fotoportretus, savstarpēji bagātināmies – gan es, kā fotogrāfs, gan modeļi, gan skatītājs.
Es esmu kā stāstnieks, kas caur saviem darbiem cenšas uzrunāt cilvēkus atcerēties, just, dzirdēt un mīlēt. Tās patiesās acis, kas neviltotā mīlestībā liek ietrīsēties katra vecāka sirdij, ir vispatiesākās emocijas, kuras ikdienas cilvēks ir piemirsis savā aizņemtībā. “Cerību laiks” bija gaidīšanas svētums, toties “Latvijas bērni” ir mūsu paradīze, kur jebkura bērna emocija ir svarīgs apliecinājums mūsu nākotnei.”

Fotomāksla:
* Trīs fotogrāfiju autoru izstāde Melngalvju namā, ar foto sēriju “Viņa” (2005. g.).
* Izstādes “Tēlot sevi” Madonā dalībnieks (2007. g.).
* Personālizstāde Rīgas Latviešu biedrības namā ”Cerību laiks” (2007. g.).
* Rīgas Centrālās bibliotēkas prezentācijas foto grāmata “Viena diena bibliotēkas dzīvē” (2010. g.).
* Ceļojošā personālizstāde “Latvijas bērni” E. Smiļģa teātra muzejā, Galerijā Rīga, Forum Cinemas, daudzu Latvijas pilsētu kultūras namos, muzejos, bibliotēkās u.c. (2012. gads un joprojām).
* Foto projekts – ceļojošā izstāde “Ar saknēm Tēvzemē” (2014. g.). Gada laikā izstādīta 19 Latvijas pilsētās.

Profesionālās darbības jomas: Salona fotosesijas: zīdaiņiem, bērniem, ģimenēm – bērniņu gaidot, kāzās, ģimenes notikumos u.c., pāriem, portretiem, privāti, dzīvniekiem. Profesionālas fotogrāfijas: publicitātei internetā un preses izdevumos, reklāmas un mārketinga vajadzībām (tai skaitā preču un pakalpojumu foto).
Izbraukuma fotografēšana: mārketingam un reklāmai, pasākumu fotoreportāžām, kāzām, jubilejām, pasākumiem (izstādēm, koncertiem, konkursiem, skatēm u.c.).

Atbildēt